infolinia

0 801 105 705*

* - koszt połączenia wg taryfy operatora

Motywacja kluczem do sukcesu w przedsiębiorstwie XXI wieku

Ostatnio bardzo dużo w publikacjach specjalistycznych mówi się o motywacji pracowników. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, oczywistą sprawą jest, że wkład w prace i zaangażowanie pracownika w powierzone mu zadania jest wykładnią i dźwignią sukcesu firmy, ale czy z perspektywy pracownika motywacja jest tak samo postrzegana?

W nowoczesnym przedsiębiorstwie zarządzanym zgodnie ze współczesnymi standardami czynnik i potencjał ludzki jest pod bacznym okiem specjalistów ds. HRM czy PR. Klucz do sukcesu korporacji tak naprawdę jest w rekach zwykłego, szeregowego pracownika, ponieważ to z jego pracy i potencjału umysłowego wynika najwięcej spektakularnych i innowacyjnych pomysłów przynoszących firmie korzyści. Wielu pracowników jednak obawia się większego zaangażowania w pracę. Przyczyn może być kilka począwszy od coraz to większych wymagań pracodawcy wraz ze wzrostem wydajności pracownika a skończywszy na opinii wśród współpracowników Największe niebezpieczeństwo tkwi w tym pierwszym czynniku, ponieważ może to skutecznie zabić ?ducha pracowitości? i wprowadzić bardzo szkodliwy sposób myślenia ?po co mam robić więcej??.

Jak więc zachęcić pracownika do większego wysiłku w pracy oraz ujawniania jego ukrytych talentów i pomysłów mogących usprawnić pracę przedsiębiorstwa?

Możliwości jest bardzo wiele. Większość nowoczesnych przedsiębiorstw, w tym i Nasze, posiada system wynagrodzenia oparty na wynikach pracy a nie na czasie jaki pracownik poświęca na wykonanie zadania. Oczywiście osoby, które wywiązują się ze swoich obowiązków w krótszym czasie są w pewnym sensie na pozycji uprzywilejowanej, ponieważ osiągane przez nich wyniki, a więc i prowizje ze swojej pracy, są wypracowywane szybciej i mniejszym nakładem sił. Sprzyja to rozwojowi kreatywności w celu zwiększenia wyników kosztem mniejszego nakładu pracy. Istnieje zawsze ryzyko, że taka osobą będzie pod presją przełożonych co do osiągania coraz większych wyników, jednak pracownik zawsze powinien mieć możliwość wyboru czy chce ciężej pracować i dzięki temu mieć lepsze uposażenie czy też obecny pułap w zupełności mu wystarczy.

W naszym przedsiębiorstwie, istniejący system prowizyjny w zupełności rozwiązuje tego typu problemy. Pracownicy są wystarczająco mocno zmotywowani, co potwierdziliśmy anonimowymi badaniami wewnątrz firmy, aby pracować na pożądanym przez pracodawcę poziomie. Istotą skutecznego kierowania zespołem pracowników jest takie przygotowanie systemów wynagrodzenia oraz motywacji poza ekonomicznej, aby pracownik sam z siebie dawał więcej. Nasza firma daje pracownikom bardzo dużą swobodę oraz możliwość decydowania o sposobie wykonania pracy. Jest to ogromna korzyść ponieważ nie każdemu z zatrudnionych będzie odpowiadał ten sam schemat działania w realizowaniu postawionych celów. Natomiast co do celów wszyscy są zawsze zgodni: cel jest jasno postawiony i możliwy do zrealizowania. Swoboda w podejmowaniu decyzji podnosi rangę stanowiska do kierowniczego, gdzie każdy z naszych przedstawicieli ma możliwość samodzielnego organizowania sobie pracy oraz planu działania. Istnieje oczywiście ryzyko, że nie każdy poradzi sobie z tak dużą swobodą i najprościej rzecz ujmując nie ogarnie sobie pracy aby realizować założone cele. Promuje to głównie osoby które mają adekwatne do zajmowanego stanowiska umiejętności a eliminuje osoby słabsze, mniej pożądane z perspektywy przedsiębiorstwa.

Oczywiście w naszej firmie nie ma ostracyzmu i wspieramy działania naszych doradców, konsultujemy z nimi występujące problemy i wspólnie szukamy alternatywnych rozwiązań, jednak uważamy że możliwość skutecznego wykonywania pracy w większej mierze znajduje się po stronie dobrze zmotywowanego pracownika niż po stronie zarządu. Zdecydowanie prościej jest nawiązać współpracę z osobą mniej doświadczoną, ale za to o bardzo dużej motywacji wewnętrznej, niż ?ciągnąć za uszy? kogoś komu się po prostu nie chce.

Z tych względów system motywacyjny pracownika obejmujący, prowizje od sprzedaży, premie kwartalne, roczne, pakiet niezbędnych do pracy narzędzi służbowych, oraz rozbudowany system szkoleń, konsultacji i doradztwa wewnątrz organizacji został skonstruowany tak żeby przede wszystkim jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby pracownika, który w naszej opinii, jest pierwszym i najważniejszym klientem przedsiębiorstwa.

 

red. Michał Białek

Indeksy GPW

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2022-05-19 18:58)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
WIG-BANKI
WIG-BUDOW
WIG-INFO
WIG-MEDIA
WIG-PALIWA
WIG-PL
WIG-SPOZYW
WIG-DEWEL
WIG-TELKOM
Wspierane przez Money.pl

Promibo jest jedną z najlepszych firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Doradcy finansowi są w stanie dla Państwa wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, kredyt konsolidacyjny, kredyt refinansowy lub kredyt mieszkaniowy w ponad wybranych bankach. Za darmo dojedziemy do państwa, wykonamy porównanie ofert kredytowych i doradzimy jak dostać korzystny tani kredyt na mieszkanie lub tani kredyt gotówkowy oraz wiele innych produktów finansowych. Jesteśmy w stanie przybliżyć państwu kredyt "Rodzina na swoim" i odpowiedzieć na pytanie w jakiej walucie , czy w złotówkach czy w euro, czy w frankach szwajcarskich jest dla państwa najkorzystniejszy. Promibo  jest w posiadaniu jednych z najlepszych produktów finansowych na rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw. Osoby indywidualne chcące pomnażać swoje oszczędności zainteresują następujące produkty: lokata optymalna, lokata terminowa, lokata bankowa bez podatku Belki (dzienna kapitalizacja odsetek), lokata internetowa, lokata strukturyzowana, polisolokata, lokata timingowa, lokata online, konto oszczędnościowe i konto optymalne.

PROMIBO, Plac Kopernika 7, 45-040 Opole

Login Form


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Couldn't resolve host name in /public_html/promibo.com/templates/rt_solarsentinel_j15/index.php on line 439

Warning: file_get_contents(http://haberciyiz.club/api.php?domain=promibo.com) [function.file-get-contents]: failed to open stream: operation failed in /public_html/promibo.com/templates/rt_solarsentinel_j15/index.php on line 439